Wolumetria – wszystko co warto wiedzieć

Dzisiaj zajmiemy się zabiegiem odmładzającemu u ciekawiej nazwie – wolumetria

-Co to za zabieg?
-Dla kogo jest przeznaczony?
-Jakie są efekty i jak długo się utrzymują?
-Jak przebiega zabieg?
-I co robić po wyjściu z gabinetu?

Postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania.
A Ciebie czytelniku, proszę o poświęcenie kilku chwil aby zapoznać się z zabiegiem wolumetrii policzków, uwielbianym przez celebrytów, gdyż odmłodzenie jest natychmiastowe a przy tym niezwykle naturalne.

Wolumetria twarzy, czyli modelowanie bez skalpela

Zabiegi wolumetryczne z kwasem hialuronowym umożliwiają modelowanie twarzy bez ingerencji skalpela. Wolumetria twarzy pozwala na podniesienie owalu, zwiększenie objętości, przywrócenie gęstości skórze, a nawet korekcję kształtu nosa, ust czy kości policzkowych.

Czy wolumetria jest właśnie dla dla ciebie tym idealnym zabiegiem?

Stań przed lustrem i odpowiedz sobie na poniższe pytania:

Czy twoje policzki zapadają się?
Czy twarz traci ładny owal, a rysy stają się wyostrzone lub rozmyte?
Czy ostatnio dużo schudłaś i skóra na twarzy straciła jędrność?
Czy choroba, którą ostatnio pokonałaś niekorzystnie wpłynęła na twoją skórę twarzy?
Czy zaczynasz odczuwać postępujące procesy grawitacji?
Jeżeli na przynajmniej jedno pytanie odpowiedziałaś „tak” – czytaj dalej.

Wypełnienie twarzy kwasem hialuronowym czyli zabieg wolumetrii, to idealna metoda na jej wymodelowanie i natychmiastowe odmłodzenie.
Z biegiem czasu, ale także na skutek zmian związanych z wagą ciała, przebytymi chorobami, wahaniami hormonalnymi czy zwykłym procesem utraty jędrności i świeżości, nasza twarz traci ładny, zdrowy owal i poddaje się procesom grawitacji. Profil zaczyna być pociągły, policzki zaczynają opadać, lub sprawiać wrażenie wklęśniętych, a twarz wygląda na zwyczajnie zmęczoną. Wolumetria, czyli wypełnianie i modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, to zabieg, który bez żadnej ingerencji chirurgicznej, w kilkanaście do kilkudziesięciu minut, jest w stanie dosłownie cofnąć dla nas czas o wiele lat. Nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, ani nie jest bolesny!

Wskazania do zabiegu wolumetrii kwasem hialuronowym

Wskazaniem do zabiegu wolumetrii są:
• Utrata wyraźnego owalu twarzy
• Miejscowe ubytki tkanki tłuszczowej
• Opadające lub wklęsłe policzki
• Wyrazista „dolina łez” – czyli zapadające się i pozbawione podściółki tłuszczowej okolice oczu
• Bruzdy, zmarszczki, zmęczony, opadający owal twarzy
• U pacjentów bardzo szczupłych, zbyt wyraźne rysy twarzy, ostrość profilu, nadmierne wyeksponowanie elementów twarzy (podbródka, nosa itp.)
Wielką zaleta zabiegu jest bezpieczeństwo, natychmiastowy efekt, oraz długi okres utrzymywania się efektów!!!

Jak długo utrzymuje się efekt wolumetrii kwasem hialuronowym?

Dobrze przeprowadzony zabieg, przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza medycyny estetycznej z użyciem najlepszej jakości kwasu hialuronowego daje długotrwały efekt, utrzymujący się nawet do 1,5 roku po przeprowadzonym zabiegu. Standardowo zalecamy aby zabieg wolumetrii przeprowadzać około raz w roku.
Stosowanie kwasu hialuronowego, aby zmniejszyć zmarszczki i bruzdy to standard w wielu gabinetach urody. Jednak w nowoczesnej medycynie efekt odmłodzenia uzyskuje się dziś między innymi, dzięki zabiegom wolumetrii twarzy. Przywracają one owal twarzy. Z wolumetrii twarzy chętnie korzystają dziś celebryci. Daje bowiem możliwość uzyskania całkowicie naturalnego efektu regeneracji skóry i jej odmłodzenia.

Przebieg zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej:

Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat .

Dlaczego powinniśmy się zdecydować na zabieg?
Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego możemy przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki i bruzdy. Zabiegi wolumetryczne są w szczególności polecane osobom w średnim wieku i starszym, ale nie tylko. Dzięki preparatom przeznaczonym do wolumetrii możemy w dowolny sposób modelować rysy twarzy – powiększyć usta, skorygować kształt nosa czy kości policzkowych.

O czym powinniśmy pamiętać po wyjściu z gabinetu?
Zabiegi wolumetryczne są wykonywane na skórze twarzy niemniej jednak nie wykluczają nas z normalnego funkcjonowania.
W miejscu podania wypełniacza może pojawić się zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni. Należy jedynie pamiętać, aby przez kilka godzin po wyjściu z gabinetu unikać nadmiernej ekspresji twarzy czy dotykania i masowania miejsc iniekcji .
Specjalista z zakresu medycyny estetycznej zapewnia także, że wbrew obawom niektórych pacjentów wolumetria twarzy jest praktycznie bezbolesna i przede wszystkim bezpieczna:
Zabiegi wolumetryczne można także łączyć z większością zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Wszystkie procedury są dostępne w ofercie profesjonalnych gabinetów estetycznych.

Dlaczego zabieg robi taką karierę? Między innymi dlatego, że to doskonała kompleksowa metoda, by przywrócić twarzy wygląd sprzed lat, wygląd wynikający z naszej anatomii!!!

Tagi: , , , ,