Wpływ Peelingu Migdałowego na skórę

Dzisiaj opowiemy o dobroczynnym wpływie peelingu migdałowego na skórę.
Jest to również zabieg, który został wykonany na naszej zwyciężczyni konkursu METAMORFOZA – Pani Iwony.

Kwas migdałowy to jeden z kwasów AHA (alfa-hydroksykwasów) – łagodnie złuszcza skórę, odmładza i nie powoduje podrażnień. Znakomicie sprawdza się dla cer z problemami. Wyrównuje jej koloryt oraz pobudza do regeneracji. Dzięki zabiegowi złuszczania skóry kwasem migdałowym uzyskujemy jaśniejszą cerę, bardziej napięta, gładszą i lepiej nawilżoną. W przypadku cery trądzikowej zmniejsza się łojotok. Kwas migdałowy działa silniej niż glikolowy, ma jednak większe cząsteczki i wolniej wnika w skórę, co sprawia, że nie powoduje zaczerwienienia ani podrażnień.

Kwas migdałowy działa w warstwie rogowej skóry – rozluźnia połączenia między komórkami naskórka a cementem komórkowym. Daje to efekt złuszczenia powierzchownej warstwy zrogowaciałych komórek.

Złuszczanie kwasem migdałowym jest polecane przy cerach problematycznych: wrażliwej, naczynkowej, mieszanej oraz trądzikowej. Świetnie się sprawdza również przy cerze dojrzałej. Kwas migdałowy łączy bowiem łagodne działanie ze skutecznością.

Peeling kwasem migdałowym jest skuteczny także przy likwidowaniu niewielkich przebarwień, takich jak. zmiany trądzikowe lub też po opalaniu (pod warunkiem, że nie są to przebarwienia hormonalne).

Już po pierwszym złuszczaniu skóry kwasem migdałowym widać efekt. W zależności od potrzeb i wymagań skóry warto go przeprowadzić kilkukrotnie. Dzięki temu obkurczenie rozszerzonych porów i zmniejszenie łojotoku, wyrównanie kolorytu oraz nawilżenie skóry utrzyma się przez dłuższy czas.

Tagi: , , ,