ZABIEGI W CIĄŻY

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety. Oczekiwanie na narodziny dziecka oraz przygotowania związane z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny, to bardzo radosne chwile. Jednak ciąża, to też czas, w którym w organizmie kobiety zachodzą rewolucyjne zmiany, głównie hormonalne.
Zmiany hormonalne w tym czasie mogą się różnie objawiać. Kobieta, która nigdy nie miała nawet krostki na twarzy, musi borykać się z trądzikiem, a ta, która latami leczyła różne dolegliwości skórne, teraz kwitnie. Niestety, trudno jest podać dokładne przyczyny takiego stanu i trudno jest przewidzieć jak dana kobieta będzie się prezentować w ciąży. Nie zapominajmy jednak, że ma ona stosunkowo duży wpływ na swój wygląd.

Kobieta w ciąży jest szczególnym klientem gabinetu medycyny estetycznej, także ze względu na to, że wielu zabiegów, które najlepiej rozwiązywałyby jej problemy nie można zastosować.

Zabiegi pielęgnacyjne w ciąży - opowiada dr n. med. Tatiana Jasińska - Esti Clinic

Jakie zabiegi pielęgnacyjne w ciąży można wykonać?

Systematyczne nieinwazyjne zabiegi w okresie ciąży zapewniają dobre samopoczucie, relaksują i dodają energii. Ma to bardzo dobry wpływ na dobre samopoczucie przyszłej mamy i jej maleństwa. Ich regularne wykonywanie znacznie ułatwi powrót do dawnej formy. Ciąża nie powinna być przyczyną do rezygnowania z bycia piękną i zadbaną.

Dlatego warto zapoznać się z ofertą zabiegów , które są bezpieczne i pożyteczne dla kobiet w ciąży, i okresie karmienia:

W przypadku nadmiernego przesuszenia cery niezbędne będą zabiegi intensywnie nawilżające i odżywcze. Taki zabieg można wzbogacić delikatnym masażem, który oprócz relaksu, zapewni lepszą trofikę skóry.

Natomiast cera nadmiernie przetłuszczająca się, z tendencją do wykwitów jest trudniejsza do opanowania. W tym przypadku najlepiej sprawdza się oczyszczanie z serum i maską, które są wystarczająco bezpieczne dla delikatnej skóry przyszłej mamy.

Zabieg liftingujący cryolift skutecznie odpręży i nada skórze efekt nawilżenia i odmłodzenia, a także zaspokoi naturalną potrzebę relaksu i pielęgnacji.

Odpowiednio dobrana pielęgnacja przez specjalistę , pomoże uniknąć kłopotliwych defektów, spowodowanych licznymi zmianami hormonalnymi, dlatego warto w okresie ciąży zadbać o specjalistyczna opiekę medyczną w kwestii skóry.

Dermatolodzy estetyczni nie wykonują żadnych specjalistycznych zabiegów, aż do ukończenia ciąży.

Do zabiegów, których należy unikać w ciąży, należą:

– Likwidowanie przebarwień i blizn;

– Odmładzanie skóry;

– Zabiegi redukujące cellulit;

– Drenaż limfatyczny;

– Wszelkie zabiegi z użyciem lasera;

– Zabiegi z użyciem silnie działających preparatów kosmetycznych;

– Okłady rozgrzewające;

– Depilacja za pomocą ciepłego wosku;

– Zabiegi silnie złuszczające;

– Wykonywanie makijażu permanentnego oraz tatuaży;

– Sonoforeza, jonoforeza, galwanizacja, czyli wszelkie zabiegi zamykające naczynka krwionośne;

– Wszystkie zabiegi z prądem.

Skóra w ciąży jest skłonna do podrażnień. Łatwiej wówczas wywołać reakcję uczuleniową. Leczenie bywa potem bardzo kłopotliwe. Należy więc unikać eksperymentów. Warto poprosić dermatologa o dermokosmetyki pielęgnacyjne, którymi nie wywołamy reakcji alergicznej i nie zaszkodzimy dziecku. Trzeba też zrezygnować z solarium. Wysusza ono skórę i rozszerza naczynka, a opalanie może powodować powstanie plam na skórze.

CRYOLIFTMASKI LECZNICZE

Odprężający masaż twarzy, szyi, dekoltu, z odpowiednio dobraną maską medyczną: 100 zł

Pielęgnacja + masaż przynoszący ulgę zmęczonym stopom: 100 zł

Masaż + pielęgnacja dłoni: 50 zł